Planning Committee - Thursday, 30th January 2020 at 10:00am - Carmarthenshire County Council Webcasting

Planning Committee
Thursday, 30th January 2020 at 10:00am 

Agenda

Slides

Transcript

Map

Resources

Forums

Speakers

Votes

 
Start of webcast
Share this agenda point
  1. Cllr Alun Lenny
1 APOLOGIES FOR ABSENCE
Share this agenda point
2 DECLARATIONS OF PERSONAL INTERESTS
Share this agenda point
  1. Cllr Alun Lenny
  2. John Thomas
  3. Tom Boothroyd
  4. Helen Rice
  5. Graham Noakes
  6. Aaron Evans
  7. Geraint Morgan
  8. Steve Murphy
  9. Cllr Alun Lenny
3 AREA EAST - DETERMINATION OF PLANNING APPLICATIONS
Share this agenda point
  1. Cllr Dorian Phillips
  2. Cllr Karen Davies
  3. Cllr Alun Lenny
  4. Cllr Alun Lenny
  5. John Thomas
  6. Cllr Alun Lenny
  7. Cllr Alun Lenny
5 AREA WEST - DETERMINATION OF PLANNING APPLICATIONS
Share this agenda point
  1. Helen Rice
  2. Cllr Alun Lenny
  3. Darren Davies
  4. Cllr Alun Lenny
  5. Cllr Gareth Thomas
  6. Steve Murphy
  7. Cllr Alun Lenny
  8. Cllr Dorian Williams
  9. Cllr Alun Lenny
  10. Cllr Kevin Madge
  11. Cllr Ken Howell
  12. Cllr Alun Lenny
  13. Cllr Ken Howell
  14. Cllr Alun Lenny
  15. Cllr Jean Lewis
  16. Cllr Alun Lenny
  17. Cllr Dorian Phillips
  18. Cllr Alun Lenny
  19. Cllr Kevin Madge
  20. Cllr Alun Lenny
  21. Cllr Alun Lenny
  22. Cllr Dot Jones
  23. Cllr Alun Lenny
  24. Cllr Alun Lenny
  25. Cllr Jane Tremlett
  26. Cllr Alun Lenny
  27. Cllr Jane Tremlett
  28. Cllr Alun Lenny
  29. Steve Murphy
  30. Cllr Alun Lenny
  31. Graham Noakes
  32. Graham Noakes
  33. Cllr Alun Lenny
  34. Aaron Evans
  35. Cllr Alun Lenny
  36. Glynis Sampey
  37. Cllr Alun Lenny
  38. Michael Cogan
  39. Cllr Alun Lenny
  40. Cllr Jane Tremlett
  41. Cllr Alun Lenny
  42. Cllr Jeanette Gilasbey
  43. Aaron Evans
  44. Cllr John James
  45. Graham Noakes
  46. Cllr Alun Lenny
  47. Cllr Alun Lenny
3 AREA EAST - DETERMINATION OF PLANNING APPLICATIONS
Share this agenda point
  1. Graham Noakes
  2. Cllr Alun Lenny
  3. Cllr Joseph Davies
  4. Cllr Alun Lenny
  5. Graham Noakes
  6. Cllr Alun Lenny
  7. Cllr Gareth Thomas
  8. Cllr Alun Lenny
  9. Cllr Kevin Madge
  10. Cllr Alun Lenny
  11. John Thomas
  12. John Thomas
  13. John Thomas
  14. Cllr Alun Lenny
  15. Cllr Jeanette Gilasbey
  16. Cllr Alun Lenny
  17. Cllr Alun Lenny
  18. John Thomas
  19. Cllr Alun Lenny
4 AREA SOUTH - DETERMINATION OF PLANNING APPLICATIONS
Share this agenda point
  1. John Thomas
  2. Cllr Alun Lenny
  3. Cllr John James
  4. John Thomas
  5. Cllr Alun Lenny
  6. Cllr Ken Howell
  7. Cllr John James
  8. Cllr Alun Lenny
  9. Tom Boothroyd
  10. Tom Boothroyd
  11. Cllr Alun Lenny
  12. Cllr Carys Jones
  13. Tom Boothroyd
  14. Cllr Alun Lenny
  15. Cllr Tyssul Evans
  16. Cllr Alun Lenny
  17. John Thomas
  18. Cllr Alun Lenny
  19. Cllr Gareth Thomas
  20. Cllr Alun Lenny
  21. John Thomas
  22. John Thomas
  23. Cllr Alun Lenny
  24. Cllr Jean Lewis
  25. Cllr Alun Lenny
  26. John Thomas
  27. Cllr Alun Lenny
  28. John Thomas
  29. Cllr Alun Lenny
  30. Aaron Evans
  31. Cllr Alun Lenny
  32. Cllr Dot Jones
  33. Cllr Alun Lenny
  34. John Thomas
  35. Cllr Alun Lenny
  36. Cllr Alun Lenny
  37. John Thomas
  38. John Thomas
  39. Cllr Alun Lenny
  40. Cllr Gareth Thomas
  41. Cllr Alun Lenny
  42. Cllr John James
  43. Cllr Alun Lenny
  44. John Thomas
  45. Cllr Alun Lenny
  46. Cllr Alun Lenny
5 AREA WEST - DETERMINATION OF PLANNING APPLICATIONS
Share this agenda point
  1. Graham Noakes
  2. Cllr Alun Lenny
  3. Cllr Ken Howell
  4. Cllr Alun Lenny
  5. Graham Noakes
  6. Cllr Alun Lenny
  7. Cllr Dorian Phillips
  8. Cllr Alun Lenny
  9. Webcast Finished